Священиче рукоположення у Василіянському монастирі в Дрогобичі

16 лютого 2023 року Божого в монастирській церкві святих апостолів Петра і Павла у Дрогобичі під час Служби Божої четверо молодих ченців василіян отримали священичі свячення. Архиєрейську літургію очолив та здійснив ієрейське рукоположення владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік римської папської базиліки Санта Марія Маджоре.

Ієрейські свячення прийняли отці Терентій Хомишин, ЧСВВ, Тадей Херович, ЧСВВ, Филип Блажкевич, ЧСВВ та Антоній Германович, ЧСВВ.

У врочистій проповіді владика Іриней зазначив, що сьогодні, під час страшної війни, у драматичний час нашої історії, у Дрогобичі визначна подія, адже у рік святого Йосафата наша церква поповнюється чотирма священиками. Сьогодні ми думками і молитвою линемо до наших воїнів, які захищають нашу землю, до всіх поранених, полонених і тих, які постраждали внаслідок війни, а також до всіх братів і сестер, особливо тих, які перебувають в окупації. Душпастирі Чину святого Василія Великого жертовно несуть службу у різних куточках нашої держави, особливо у прифронтових монастирях. Папа Франциск навчає, що в монастирях живуть люди, які стають прикладом для всіх інших. Найбільша жертва для Бога – віддати своє життя для служіння Богові і українському народу, щоб нести світло Євангелія до стражденного нашого народу. У цей день також поважна нагода подякувати батькам за виховання своїх синів, та всім наставникам, які багато потрудилися для того, щоб сьогоднішня подія здійснилась.

Святу Літургію із владикою співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Веніямин Чернега, ЧСВВ, Провінційний вікарій, Йосиф Кралька, ЧСВВ, радник протоігумена й ігумен монастиря у Дрогобичі, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС, ігумени та інші священнослужителі з василіянських монастирів, єпархіяльне духовенство.

Наприкінці Божественної літургії о. Протоігумен Йоан Школик подякував владиці за візит та рукоположених для чину священників та наголосив, що така подія у Дрогобицькому монастирі відбувається вперше після здобуття свободи ЦГКЦ, у ювілейний рік святого Йосафата. Звертаючись до нововисвячених священників, о. Протоігумен наглосив, що вони покликані наслідувати Христа у покорі та послуху, як це чинили наші попередники: святий священномученик Йосафат, Северіян, Яким, Віталій, наші мученики дрогобицького монастиря, Єремія Ломницький та численна плеяда визначних отців Василіян.

Нехай Всемилостивий Господь, за молитвами Пречистої своєї Матері та всіх святих щедро благословить нових священників Василіянського чину на служіння і праці для Церкви та нашого народу.

Інформаційний відділ отців Василіян

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар