Збори василіянських настоятелів у Львові

17 травня 2023 року в монастирі святого Онуфрія у Львові відбулися збори настоятелів Провінції отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні. Зібрання очолив Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ. Збори настоятелів відбуваються регулярно для покращення взаємодії між монастирями Провінції, складання спільних планів діяльності, обміну думками та інформацією.

Під час спільного молебню до Пресвятої Богородиці до отців настоятелів із проповіддю про сучасні виклики для Василіянського чину та збереження вірності покликанню звернувся о. Христофор Ганинець, ЧСВВ, головний редактор часопису «Місіонар». Зокрема, він зазначив, що цьогоріч відзначається Рік святого Йосафата – 400 років від часу його мученицької смерті за єдність Церкви. Єдність на різних рівнях – це дар, благодать Божа, тому необхідно молитися в цьому намірі, бо власними силами ми не зможемо її осягнути.

«Бог покликав святого, щоб зібрати розсіяних і запевнити, що ніхто не забутий. Святий добре розумів, що єдність надзвичайно важлива як у церковному, так і в суспільному житті. А розкол – це неприродний стан, певна деструкція, що до нічого доброго не приводить. І саме за єдність у Христі віддав своє життя». Для ченців святий Йосафат є прикладом жертовності, вірності Богові, праці над собою.

Але сьогодні у Чині потрібні зміни, реформи, в результаті яких ми могли б давати адекватні відповіді на виклики часу. Ми дякуємо святому Василію Великому, Йосафату і всім нашим попередникам за фундамент для нас, але все навколо розвивається і ми повинні у повсякденному устрої, формі життя відповідати потребам. Наша основа, як і їх – це Святе Писання і християнська досконалість. Самодисципліна, впорядкованість життя, шанобливе ставлення до співбратів, усвідомлене побожне служіння Богові й людям – запорука радісного життя в монастирі. Хай допомагає нам святий Йосафат і всі святі й блаженні українського народу вистояти й народитися з висоти.

О. Севастіян Бондаренко, ЧСВВ, настоятель Кам’янець-Подільського монастиря Пресвятої Тройці, повідомив присутніх про програму духовних віднов, заснованих на матеріалах беатифікаційного процесу святого Йосафата, які ченці монастиря проводять у парафіях та спільнотах Кам’янець-Подільської єпархії, які можуть стати прикладом для проведення в інших єпархіях Української Греко-Католицької Церкви.

О. Протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ, повідомив про формат співучасті ченців Провінції у цьогорічній генеральній візитації, а також про переведення ченців, ієрейські свячення у Провінції.

Інформаційний відділ отців Василіян

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар