Храмове свято у древньому монастирі святого Онуфрія у Львові

12 червня 2024 року у василіянському монастирі святого Онуфрія у Львові відбулися святкування храмового празника. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив Високопреосвященний владика Ігор Возьняк, ЗНІ, митрополит й архиєпископ Львівський. Монастир святого Онуфрія – один із найдревніших монастирів Львова, перші згадки про нього датуються ХІІІ століттям, у ньому діяли першодрукар Іван Федорович, Андрей Шептицький та багато інших визначних діячів України. Сьогодні монастир – осідок Протоігумена та Провінційної Управи Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні.

У навечір’я свята у центральній наві храму для вшанування встановили старовинну дерев’яну статую святого Онуфрія, яка нещодавно повернулась із реставрації. Велику Вечірню з Литією очолив Протоігумен Провінції о. Йосиф Кралька, ЧСВВ, а співали отці і брати монастиря. З нагоди свята на тетраподі виставлено мощі святого для вшанування. У середу, 12 червня Богослужіння розпочалися з урочистої утрені, опісля була Служба Божа та молебень до святого Онуфрія Пустинножителя.

Митрополита й архиєпископа Ігоря перед храмом зустріли діти, народ і священнослужителі. О. Протоігумен запросив Владику очолити Божественну літургію та виголосити архиєрейське повчання.

У врочистій проповіді владика Ігор здійснив невеликий огляд святописемних текстів з Діянь Апостолів та Євангелія від святого Йоана, прочитаних під час Служби Божої, закликавши присутніх плекати правдиву любов до Бога і ближніх, пам’ятаючи слова Ісуса Христа: «Усе, що ви зробили одному з найменших братів моїх, ви мені зробили». Господь Ісус постає перед людьми як світло і закликає нас бути синами світла. Не всі приймають Христа, без огляду на численні знаки і чуда, які він вчинив перед очима людей. Владика пригадав основні події життя святого Онуфрія та їх значення для наслідування в сучасному світі. Як святий Отець виконував заповідь любові до ближнього, адже був у пустелі? Любов до ближнього він передовсім проявляв своєю посвятою Богові, боротьбою проти спокус лихого та ревною молитвою. Завдяки цьому Бог мешкав у його серці. Владика Ігор закликав усіх молитися до святого Онуфрія, щоб у ці важкі часи бути стійким перед спокусами і жити повноцінним життям Божих дітей.

Божественну Літургію із Владикою співслужили отці Йосиф Кралька, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Володимир Борейко, ЗНІ, Протоігумен Львівської Провінції Отців Редемптористів, Йосафат Войтек, Ігумен Унівської Лаври Студійського уставу, Ігор Бойко, ректор Львівської семінарії Святого Духа, Артемій Новіцький, ЧСВВ, новопризначений Ректор ВІФБС, Віктор Квасній, ЧСВВ, Провінційний Вікарій Провінції Найсвятішого Спасителя і настоятель монастиря в Калуші, Веніамин Чернега, ЧСВВ, Провінційний Економ і настоятель монастиря святого Онуфрія, Тарас Михальчук, настоятель Львівського гарнізонного храму святих Петра і Павла, Лука Буняк, ЧСВВ, ігумен Мукачівського монастиря Провінції святого Миколая на Закарпатті, численне духовенство. У молитві Божественної літургії взяли участь сестри монахині Чину святого Василія Великого, Студитки, Служебниці Непорочної Діви Марії, Святого Йосафата, Пресвятої Родини.

Наприкінці Служби Божої владика Ігор подякував о. Протоігумену, Ігумену монастиря та отцям Василіянам за запрошення і працю для Церкви та українського народу. Він наголосив, що люди розпочинають війни, а закінчити їх може тільки Господь. Синод єпископів УГКЦ запросив усіх вірних Церкви постити у намірі переможного закінчення війни, а для Львівської Архиєпархії визначив днем посту кожний вівторок. Владика закликав присутніх самостійно визначити міру посту: для одних це може бути дуже суворий піст на хлібі і воді, для інших – у споживанні посних страв. Такий піст стане актом нашої солідарності перед Богом із тими, які сьогодні воюють за наш народ і кожного з нас.

У подячному слові о. Протоігумен склав подяку владиці Ігорю за спільну молитву та повчальне слово і свідчення живої віри, також подякував всьому духовенству, сестрам монахиням, а також хорам, катехиткам та всім спільнотам, які діють при монастирі. На завершення святкувань владика із священнослужителями освятили воду перед хрестом на церковному подвір’ї та окропили вірних.

Інформаційний відділ отців Василіян

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар