Іван Хреститель благословляє паломників у Краснопущі

24 червня 2024 року в монастирі Різдва святого Івана Хрестителя в Краснопущі біля Поморян численні паломники відзначили храмове свято. Краснопущанський монастир був заснований ченцями Варлаамом і Теодосієм у 1664 році, а вже наступного 1665 року отримав велику фундацію від короля Речі Посполитої Яна ІІІ Собеського. Обитель є місцем перебування чудотворної ікони Матері Божої, яка є копією Іверської ікони та перед перенесенням до Краснопущанського зберігалась у Віциньському монастирі.

Божественну Літургію очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, новопризначений ігумен Івано-Франківського василіянського монастиря. В урочистій проповіді він насамперед наголосив, що християнський Бог – Бог у Пресвятій Тройці, в якій Отець безмежно любить Сина у Святому Дусі. І Бог вільно бажає поділитися своїм вічним щастям і любов’ю зі своїми створіннями, тому творить людей на свій образ і подобу. І навіть тоді, коли людина покинула Бога, він її не покидає, а завжди шукає, щоб повернути її до джерела правдивого життя.

Бог промовляє до людей через людей. Коли приходить для Спасіння людства, то перед собою посилає людину – Івана, який стане його Предтечею і вкаже на правдиву Божу природу, закличе до покаяння, бо тільки так людина може Бога пізнати, прийняти його Слово і осягнути вічне життя і Спасіння. У день народження Івана Хрестителя кожний християнин повинен принести йому подарунок – плоди покаяння, щоб свідчити світло Христове людям.

Божественну літургію співслужили отці Павло Федусів, ЧСВВ, ігумен Золочівського монастиря, Симеон Манько, ЧСВВ, ігумен Добромильського монастиря, Павло Долішний, ЧСВВ, зі Львова, Терентій Хомишин, ЧСВВ, із Крехова, Зеновій Бідула, парох села Урмань, Назарій Гербіш, парох села Плісняни, Андріян Марцин та Степан Романик, ЧСВВ, ігумен Краснопущанського монастиря.

Після Служби Божої ігумена монастиря та василіянську братію від імені Кабінету міністрів України та державної влади, з нагоди 360-ліття заснування монастиря, привітав генерал Богдан Кунта, голова профспілки Кабінету міністрів України, і подарував пам’ятну грамоту та оригінальне видання перекладу Острозької Біблії. Ігумен монастиря сердечно подякував священнослужителям, які служили Божественну літургію, отцям Івану Родим’юку, ЧСВВ, Андрію Драгану, ЧСВВ, Еміліяну Ничаку, ЧСВВ, Роману Дячку, Тадею Нозі, Степану Шкамату, Петрові Майці з міста Ізюм, які сповідали, о. Іпатію Ващишину, ЧСВВ, братам Оресту Дверницькому, ЧСВВ і Климентію Ніколенку, ЧСВВ, які співали Літургію, а також усім парафіянам та паломникам, які численно прибули на свято. Урочистості завершилися водосвяттям, мируванням та благословенням освяченою водою.

Інформаційний відділ отців Василіян

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар