
28 грудня 2021 року в монастирі святого Онуфрія у Львові відбулися чергові збори настоятелів та отців Провінції Найсвятішого Спасителя за підсумками канонічної візитації.
До Львова прибули отці з більшості монастирів в Україні, особливо з Волині, Слобожанщини, Вінничини, а також представники Провінції святого Миколая із Закарпаття. Збори настоятелів відбуваються регулярно, щоб представники різних василіянських спільнот мали можливість обмінятися думками та узгодити плани.
Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ повідомив зібраних отців про нові призначення та найближчі плани. Керівник Постуляційного бюро Української Греко-Католицької Церкви о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ ознайомив присутніх із станом беатифікаційного процесу о. Єремії Ломницького, василіянина, одного із натхненників та засновників згромадження Сестер служебниць Непорочної Діви Марії. Народився у 1860 році, закінчивши вчительську семінарію, одним із перших зголосився до оновленого Василіянського чину, став священником і місіонером. Саме після місії в Жужелі зродилася спасенна думка про заснування нового згромадження. Пізніше о. Єремія став ректором Станіславівськї духовної семінарії і в лихоліття першої світової війни не захотів залишати семінаристів без опіки під російською окупацією. Арештований і засланий у Симбірськ, він захворів і помер в опінії святості. На сьогодні беатифікаційний процес о. Єремії значно просунувся і відповідні декастерії очікують свідчень про ласки, отримані за його посередництвом. Отці Василіяни покликані ширше знайомити людей із постаттю цього слуги Божого та безнастанно в монастирях молитися про його прославу.
Місія Постуляції у 2017 р. провела конференцію вшанування памяті Станіславівських мучеників і приготувала з семінарією друком матеріали конференцій "Станіславівські мученики" а з сестрами Служебницями публікацію книги у видавництві "Місіонер" біографії для молоді "Виховання серця шлях о. Єремії" яку можна придбати крамниці видавництва "Місіонер" у рамках програми Є-підтримки. Також Місія Постуляції притотувала карту з місцями народження, біографіями та молитвою за прославу о. Єремії та інших Слуг Божих.
О. Протоігумен підбив підсумки канонічної візитації 2021 року, наголосивши, що є багато успішних проектів, які здійснюють отці Василіяни, але також існують проблеми та недоліки, які необхідно усувати. Із представленням зауважень та пропозицій за результатами візитації також виступили отці Веніамин Чернега, ЧСВВ, провінційний вікарій та економ, і Корнилій Яремак, ЧСВВ, радник протоігумена.
Дані збори – останні у 2021 році. На завершення о. Протоігумен висловив усім вдячність за працю та свідчення Христа для народу та побажав усім отцям і браттям, усім людям доброї волі благословенного Різдва та щасливого Нового 2022 року.
Інформаційний відділ отців Василіян



Коментарів: 0