Празник Благовіщення у Підгорецькому монастирі

7 квітня 2021 року у василіанському монастирі у Підгірцях на Львівщині прославили патрональне свято Благовіщення Пречистої Діви Марії. Божественну літургію очолив і виголосив святкову проповідь о. Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя отців Василіян в Україні.

У проповіді о. Протоігумен наголосив, що у благовіщенні зустрілись Божа всемогутність і людська неміч. Ця зустріч призвели до обожествлення людської природи завдяки погодженню людини – Пречистої Діви Марії, яка стала Богородицею. Християни покликані наслідувати Марію, погоджуючись на Божу волю, подібно до Пресвятої Богородиці.

Монастир у селі Підгірці – один із найдревніших у Галичині та Василіянському чині, заснований найімовірніше у 1180 році. Він прославлений Підгорецькою чудотворною іконою Пресвятої Богородиці, приміщеної над центральним престолом у храмі. У XVIII столітті цьому престолу Святіший отець Венедикт XIV наділив привілеєм щоденного відпусту.

Урочисту літургію співслужили ігумен монастиря о. Юліян Хомечко, ЧСВВ та інші священники. Двері монастиря у Підгірцях завжди відкриті для гостей і паломників, які можуть скласти свої молитви перед чудотворною іконою та відновити духовну рівновагу в цьому мальовничому кутку нашої рідної України.

Проповідь | Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ | Підгірці | 07.04.2021

Про Підгорецьку чудотворну ікону Богородиці | 07.04.2021

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар