
17 вересня 2021 року у конференц-залі нового колегіуму УКУ відбулася презентація книжки про брата-василіянина Йосифа Ґродського, ЧСВВ, котрий 37 років був помічником митр. Андрея Шептицького, управителем митрополичих палат і касиром митрополичих маєтностей.
Доповідачами презентації були: Олег Яськів, Роман Скакун (автор книги), о. Юрій Авакумов, Ліліана Гентош, Олеся Стефаник, Олег Турій.
Бр. Ґродський залишив по собі декілька обширних мемуарних нарисів про митр. Шептицького та відносини в тодішній Греко-Католицькій Церкві, зокрема про обставини призначення у Станиславів єпископа Хомишина та конфлікти серед галицького єпископату, запровадження в Галичині нових монаших згромаджень, вивезення митрополита Шептицького до Києва у вересні 1914 р., зустрічі митрополита з православними архиєреями в 1919 р., поїздки митрополита Шептицького до Америки й Канади в 1910 і 1921-1922 рр. та його інтернування в Познані, візитацію отця Гудечека в 1934 р. Ці нариси, досі практично невідомі громадськості, публікуються здебільшого на основі оригінальних машинописів та рукописів з докладним коментарем.
У презентації взяли участь представники Василіянського Чину святого Йосафата: о. Єронім Грім та о. Іпатій Ващишин.
Інформаційний відділ отців Василіян
Презентація книжки «Життя в тіні великого Митрополита: брат Йосиф Ґродський і його спогади»



Коментарів: 0