Свято Вознесіння Господнього в Золочеві

10 червня 2021 року в Золочівському василіянському монастирі відзначили храмове свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа. Урочисту Божественну літургію очолив о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, Провінційний вікарій та настоятель львівського монастиря святого Онуфрія.

Напередодні, за звичаєм, відбулася урочиста Велика Вечірня з Литією, а у день свята урочистості розпочалися урочистою Утренею. Об одинадцятій годині розпочалася урочиста процесія і Божественна Літургія на відпустовому майдані поряд із Вознесенським храмом, на якому згуртувалося численне духовенство та вірні.

У врочистій проповіді о. Веніамин Чернега наголосив, що святіший Отець Венедикт XVІ повчав, як у Вознесінні Ісус не відходить між небесні світила, а входить до вічної єдності з Отцем, від не відходить від нас геть, а новим способом знову приходить до нас, щоб перебувати з нами поряд. Тепер він між нами не в якомусь конкретному місці, а поряд з нами, він всюди присутній. Христос відійшов, щоб завершити діло спасіння людського роду, приготувати місце нам і тепер кожний чоловік чи жінка можуть бути впевнені, що маємо місце у Бозі.

Христос говорить про владу, а не в людському смислі, коли влада асоціюється із насильством, військом, славою, популярністю. Але жодна влада не має сили на смертю. Власне перемогу над найбільшим ворогом людства ми відзначаємо, бо влада Христова – влада над життям і смертю. Людина намагається здолати «земне тяжіння», бо глибоко відчуває, що вони не просто земна істота, а прагне вознестися з землі до висот. Таку надію здійснює для нас Христос. Але не тільки таку надію, але послання і покликання Христові, які він передав своїм учням перед Вознесінням – іти і проповідувати Слово Боже і так вчиняти кращим нашу землю і цей світ. І не тільки дванадцятьом апостолам, але кожному з нас передав це послання: нести іншим Христове Слово. Кожна людина має приготоване місце у небі, але тепер від нас залежить, чи ми зможемо увійти у Царство небесне і це місце зайняти.

Наприкінці Божественної літургії ігумен Золочівського монастиря о. Павло Федусів, ЧСВВ подякував усім присутнім за присутність і спільну молитву. У Службі Божій взяли участь отці Володимир Палчинський, ЧСВВ, перший ігумен відновленого монастиря після виходу УГКЦ з підпілля; Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ігумен Монастиря в Брюховичах та ректор ВІФБС; Володимир Маланюк, ігумен Крехівського монастиря і магістр новиків; Артемій Новіцький, ЧСВВ, ігумен Івано-Франківського монастиря; Тарас Тижник, ЧСВВ, ігумен Київського монастиря; Мар’ян Гробельний, ЧСВВ, ігумен Гошівського монастиря; о. Юліян Хомечко, ЧСВВ, ігумен Підгорецького монастиря; Єремія Рибаков, ЧСВВ, ігумен Червоноградського монастиря; Анастасій Панькевич, ЧСВВ, ігумен Луцького монастиря; Роман Мельник, ЧСВВ, ігумен Погінського монастиря; Севатіян Бондаренко, ЧСВВ, настоятель Кам’янець-Подільського монастиря; Йосафат Герляк, ЧСВВ, настоятель Барського монастиря на Вінничині; Степан Романик, ЧСВВ, ігумен Краснопушанського монастиря; Ян Віяней, OFM, із монастиря францискан у Золочеві; Михайло Смолінський, парох с. Вороняки; Володимир Кривецький, вікарій золочівської римо-католицької парафії; Августин Шоп’як, ЧСВВ, із Львівського монастиря, Павло Ясиновський, ЧСВВ, із Бучацького монастиря; Іван Майкович, ЧСВВ, Софрон Попадюк, ЧСВВ, Йоаким Ошуст, ЧСВВ, із Жовківського монастиря; Юрій Галабуда, військовий капелан. Ігумен монастиря подякував братії монастиря, студентам Василіянської семінарії, сестрам Служебницям, хору та численним мирянським організаціям – Апостольству молитви, «Матерям у молитві», Лицарям Колумба, Апостольству добро смерті, аніматорам, організаторам свята.

Святкування завершилося урочистим освяченням води, благословення усіх присутніх та врочистою програмою, яку підготували учні «Школи Радості», школи із застосуванням новітніх підходів у навчанні.

Храмовий празник у церкві Вознесіння Господнього м. Золочів

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар