Збори настоятелів василіянських монастирів

30 вересня 2021 у Львівському монастирі святого Онуфрія відбулися чергові збори настоятелів та ченців Провінції Найсвятішого Спасителя.

Збори настоятелів відбуваються з метою обміну інформацією та думками з актуальних питань життєдіяльності Провінції, узгодження планів тощо. Головною темою для обговорення на цих зборах стало послання Протоахимандрита Василіянського чину святого Йосафата про деякі аспекти дотримання обіту убожества у наших монастирях. Доповідь на тему послання виголосив о. Віктор Квасній, ЧСВВ, Провінційний секретар.

Провінційний економ о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, представив плани подальшої діяльності у монастирі та храмі святої Тройці у Вільнюсі. На даний час ченці монастиря обслуговують не тільки громаду у столиці Литви, але й громади в інших містах Литви та інших країнах Балтії. Отці Василіяни планують укласти домовленість із Римо-Католицькою Церквою Литви про утримання та обслуговування цього древнього монастиря і церкви, в якому діяли святий священномученик Йосафат Кунцевич та слуга Божий, митрополит Йосиф Велямин Рутський.

Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ, повідомив про останні події та плани діяльності Провінції Найсвятішого Спасителя. У 2021 році відбулися свячення п’яти нових ієреїв, також плануються дияконські свячення; вічні обіти склали дев’ять ченців. Остаточно проголошено дату проведення Генеральної капітули Василіянського чину, яка відбудеться від 31 січня до 13 лютого 2022 року в Римі. Її завданням буде обрати Протоархимандрита і його Раду та накреслити основні напрямки діяльності Чину на наступне чотириріччя. Отці і браття можуть подавати свої пропозиції на Генеральну капітулу на провінційну електронну адресу.

Інформаційний відділ отців Василіян

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар